دوره آموزشی و پروژه محور ArcGis


فصل تابستان یکی از بهترین فرصت‌های آموزش دوره‌های مهارتی و نرم‌افزارهای مختلف و یا ارتقاء سطح مهارت در حوزه‌های مختلف برای دانشجویان و دانش آموختگان است.

سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) از کارآمدترین و مهمترین ابزارهای تصمیم گیری و تحلیل اطلاعات مکانی در برنامه ریزی شهری است. مجموعه نرم افزارهای سیستم اطلاعات جغرافیایی از کمپانی ESRI با عنوان ArcGIS امروزه عمده فعالان و متخصصان این سیستم را جذب خود نموده و با استفاده از امکاناتی که در اختیار آنها قرار می دهد آنها را در تصمیم گیری و اتخاذ بهترین رویکرد در برنامه ریزی‌ها در همه بخش ها از شهرسازی، کشاورزی، محیط زیست، دفاعی، هوا و فضا، تکنولوژی و … یاری می کند.

دانشجویان و دانش آموختگان رشته های شهرسازی به ویژه برنامه ریزان شهری لازم است تا نسبت به فراگیری و افزایش توانمندی های خود در این عرصه تلاش نموده و از غافله عقب نمانند. به ویژه اینکه کسب توانمندی و مهارت در این سیستم می تواند از عوامل مهم احراز شغل و حتی عاملی برای ورود به حرفه باشد.

خانه شهرسازان ایران به عنوان اولین و بزرگترین مرکز آموزش تخصصی شهرسازی، دوره آموزشی و پروژه محور ARCGIS را برگزار می نماید. این دوره آموزشی در طی ۸ جلسه و هر جلسه به مدت ۳ ساعت توسط دکتر وحید ملیحی برگزار می‌گردد.

از موارد و سرفصل‌های مهم این دوره آموزشی می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

🔸درک صحیح و کامل از مفهوم و کارکرد GIS
🔸فراگیری انواع داده ها و کاربرد هر یک
🔸شناخت سیستم مختصات جغرافیایی، سیستم تصویر و انواع آن
🔸آشنایی و فراگیری محیط مجموعه نرم افزاری ArcGis
🔸شناخت ابزارهای مختلف ترسیمی، تحلیلی، توصیفی و …
🔸فراگیری مفهوم و کاربرد بانک اطلاعاتی
🔸آموزش ورود، خروج و تبدیل داده ها
🔸فراگیری ترسیم انواع نقشه و جزئیات آن
🔸فراگیری کار با جداول اطلاعاتی، روابط و محاسبات
🔸آموزش کار با مقیاس و نحوه شیت بندی
🔸آموزش کار با سایر نرم افزارهای مرتبط با GIS
🔸شناخت سایت ها و پایگاه های ارائه کننده انواع داده

به آگاهی کلیه داوطلبان عزیز می‌رساند این دوره آموزشی پنج شنبه ها از ساعت ۱۶:۰۰ تا ۱۹:۰۰ در خانه شهرسازان ایران برگزار خواهد شد. لذا از کلیه علاقمندان دعوت می ‌شود برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در این دوره با ما با تلفن های ۲۲۸۷۴۵۴۰ و ۲۲۸۷۴۵۴۱ (۰۲۱) تماس حاصل نمایند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0

Your Cart