سوالات متداول

جدول محتوا

در زیر برخی سوالات متداولی که ممکن است در ذهن اغلب متقاضیان یا داوطلبان کنکور باشد، آمده است.

به طور متوسط در روز بايد چند ساعت مطالعه داشت؟

 ميزان مطالعه روزانه به پايه ي علمي داوطلبان و شرایط تحصیلی و شاغل و فارغ التحصیل بودن یا نبودن بسيار وابسته است ولي به طور كلي مي توان گفت در فصل تابستان به طور متوسط 5 تا 6 ساعت مطالعه در روز مناسب است ، ولي در پاييز و زمستان بايستي ساعات مطلاعه را افزايش داد و به بيش از 8 تا 10 ساعت در روز رساند.


سهمیه شاگرد اولی چیست و چگونه می توان از آن استفاده کرد؟

یک ویژگی وزارت علوم که در اختیار دانشجویان قرار داده این است که اگر مثلاً در بین بچه‌های کارشناسی ورودی خود، رتبه شما از نظر معدل یک است، حتی چنانچه رتبه شما در کنکور خوب نشده، می‌توانید انتخابی به مراتب بهتر در کارشناسی ارشد داشته باشید. البته بعضا شرط اتمام دوران تحصیل طی 4 سال نیز گذاشته می­شود. به عبارت بهتر در هر رشته معمولاً یک ظرفیت خالی در نظر گرفته می‌شود، که رتبه‌های اولی که در ورودی‌های خود و در آن رشته رتبه اول هستند و تا تاریخ 31 شهریور 92 فارغ‌التحصیل شوند، می‌توانند از این ظرفیت استفاده کنند. این ظرفیت 20% ظرفیت اصلی است و به طور جداگانه در نظر گرفته می شود. مثلا اگر فرض کنیم دانشگاه تهران در رشته مهندسی عمران 8 نقر ظرفیت دارد. بنابراین 2 نفر با سهمیه شاگرد اولی می گیرد. این دو نفر کسانی هستند که رتبه بهتری در میان شاگرد اولی ها دارند.


برای یک نفر با مدرک کارشناسی چه نکات مثبتی در ادامه تحصیل وجود دارد؟

با توجه به روند روبه رشد تعداد فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی، ضرورت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در جهت کسب جایگاه‌های برتر شغلی و آشنایی عمیق­تر با دستاوردهای جدید و در نهایت زمینه ورود به مقاطع بالاتر و حضور در عرصه‌های دانشگاهی مضاعف گردیده است. ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد از اهمیت فوق‌العاده ای برخوردار است. چرا که موجبات ورود به عرصه‌های بالاتر شغلی و حرفه ای را برای فارغ‌التحصیلان فراهم می‌نماید. زمان کوتاه تحصیل در مقطع ارشد (حدود 2 سال) و امکان انجام پروژه و کار پاره وقت به صورت موازی نیز از دیگر مزایای تحصیل در این مقطع است. ارتباط نزدیک‌تر با اساتید در مقطع کارشناسی ارشد، فرصت ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر و یا ورود ساده‌تر به بازار کار را نیز فراهم می‌آورد.


آیا منابع موسسه شامل تعداد تست کافی نیز می شوند؟

بله! منابع موسسه شامل تعداد زیادی تست می شود که بسته به نوع درس و نیز حجم کتاب متفاوت خواهد بود. با توجه به اینکه امکان ارائه تمام تست ها در کتاب نیست. این موسسه در بسیاری از رشته ها اقدام به چاپ کتب ویژه و استثنایی خانه شهرسازان ایران بانک نموده است. خانه شهرسازان ایران بانک ها شامل تست های چند سال اخیر کنکورهای سراسری، ازاد و نیز آزمونهای خانه شهرسازان ایران بوده و پاسخ تشریحی کاملی نیز دارند.


آیا می توانم در رشته ای غیر از رشته لیسانسم ادامه تحصیل دهم؟

بله، تقریبا محدودیتی برای شرکت در هیچ رشته­ای وجود ندارد. البته بسیاری از رشته ها آزمون های عملی و یا شرایطی دارند که عملا تغییر رشته را بسیار سخت و نا ممکن می کند.


نحوه محاسبه تراز در کنکور کارشناسی ارشد چگونه است؟

در کنکور کارشناسی ارشد هر درس تراز جداگانه ندارد. تراز کلی به این صورت محاسبه می شود که درصد هر درس را در ضریب مربوط به ان ضرب کرده و با تقسیم بر مجموع ضرایب میانگین شما حاصل می شود. این میانگین تقسیم بر میانگین نفر اول می شود. عدد بدست امده در 80 ضرب شده با معدل موثر شما جمع شده و نهایتا در 100 ضرب خواهد شد.


منظور از شناور بودن یک کد رشته در کنکور ارشد چیست؟

هر داوطلب مي تواند حد اكثر در دو رشته انتخابي شركت كند به شرطي كه يكي از رشته هاي انتخابي شناور باشد . شناور در دفتر چه كنكور با علامت * مشخص شده است . هر داوطلب مي تواند در كنار رشته اصلي خود بر اساس علايق شخصي و توانايي علمي خود يكي از رشته هاي شناور را نيز انتخاب كند . آزمون رشته هاي شناور در يك روز و يك ساعت خاص برگزار مي شود پس نيازي نيست كه نگران تداخل آزمون ها باشيد.


تاثیر معدل در قبولی چیست؟

بدون شک نمی‌توان تأثیر معدل را در کنکور کتمان کرد. اما از آنجایی که معدل دانشجویان تراز می‌شود و اغلب معدل‌هایی نزدیک به یکدیگر دارند، معدل تراز شده تأثیر به مراتب کمتری از آنچه در ذهن شماست می‌گذارد. شاهدی بر این ماجرا قبولی بسیاری از رتبه‌های تک رقمی توسط معدلین کمتر از 14 است. بر طبق فرمول ارائه شده توسط سازمان سنجش، میزان تاثیر معدل تراز شده20درصد و تاثیر تراز کنکور شما 80درصد نمره نهایی شماست.


از چه تاريخي مطالعه خود را براي كنكور شروع كنم؟

اين  موضوع به عوامل متعددي بستگي دارد ولي پيشنهاد مي شود كه داوطلبين زماني كه اراده كرده و تصميم قطعي خود را گرفتند ،هر چه سريعتر روند مطالعه خود را شروع كنند اما به طور معمول رتبه های برتر کنکور از اواخر تیرماه شروع به مطالعه کرده اند.


آیا بدون کلاس می توان موفق شد؟

الزاماً مسیر موفقیت شما از کلاس‌های کنکور نمی‌گذرد. بسیاری از دانشجویان هرساله از کلاس‌های کنکور استفاده می‌کنند اما راهی به موفقیت در کنکور نمی‌یابند. انتخاب کلاس و استاد مناسب در کنار تلاش و کوشش شما موازی با جریان کلاس می‌تواند ضامن موفقیت شما باشد. کلاس‌های آمادگی کاتالیزوری است که می‌تواند مسیر شما را به موفقیت کوتاه کند. مثلاً درسی که شما قرار است در 400 ساعت مطالعه کنید در 100 ساعت فرا می‌گیرید. این هنر استاد است تا در حداقل زمان مطالب مناسب را به شما بیاموزد. البته بسیاری نیز بوده‌اند که بدون شرکت در کلاس موفق شده‌اند. این موضوع نیاز به تلاش بیشتر و دانش پایه‌ای بهتر شما دارد. در نظر داشته باشید برای رسیدن به موفقیت راه‌های مختلفی وجود دارد.


آيا تست زني در زمان مطالعه كار درستي است؟

داوطلبين بايد دقت داشته باشند كه در درجه اول يادگيري صحيح مطالب اهميت بسياري دارد . اما از طرفي هدف از تمام اين زحمات قبولي در كنكور است . پس شما بايد همواره در جريان كنكور و شرايط آن باشيد . پس مراجعه به تست هاي كنكوري در زمان مطالعه مي تواند نقشه زاهي براي شما باشد تا در زمان مطالعه بدانيد كه از مطالب مختلف به چه نحوي سئوال مطرح مي شود . البته در زمان مطالعه مفهومي مطالب ، بايد دقت داشته باشد  كه تست ها ر براي يادگيري مطلب بررسي  كنيد پس نبايد به زمان و تكنيك هايي مانند حذف گزينه توجه كرد و در عوض سعي در حل كامل تست داشته باشيد.


برای درس زبان عمومی و تخصصی چه روش مطالعه‌ای مطلوب خواهد بود؟

سوالات زبان در بسیاری از رشته ها ( به جز مجموعه زبان و روان شناسی) با 15 تست زبان عمومی آغاز می‌شود. تست‌های زبان عمومی، شامل 10 تست واژگان(Vocabulary) است. همچنین 5 تست گرامر در قالب cloze test نیز در ادامه می‌آید. زبان تخصصی نیز به صورت Passage و متن تخصصی سوال داده می‌شود. غالباً 3 متن به داوطلب داده می‌شود که می‌بایست به 15 تست زبان تخصصی بر اساس متون موجود پاسخ دهد. بنابراین با 30 تست روبرو هستید. 10 تست اول واژگان، 5 تست از گرامر و سپس 15 تست زبان تخصصی در قالب 3 متن. معمولاً درس زبان را با بخش واژگان زبان عمومی می‌بایست آغاز نمایید. افزودن دامنه لغات و مطالعه مثال‌ها و لغات متعدد و پر تکرار کنکور می‌تواند بهترین گزینه جهت بالا بردن دانش زبانی شما باشد. در نیمه دوم سال می‌توانید گرامر خود را تقویت نمایید. معمولاً دانش گرامری شما وابسته به تکمیل شدن دانش واژگانی زبان شماست. پس ابتدا بر روی واژگان تمرکز نمایید. زبان تخصصی صنایع نیز دارای دامنه لغات تخصصی محدودی است. بنابراین از طریق آشنایی اولیه با تکنیک‌های پاسخگویی به متن می‌توانید به خوبی به تست‌های زبان تخصصی پاسخ مناسب دهید. جهت پاسخ به بسیاری از تست‌های زبان تخصصی دانش زبان عمومی لازم است و بسیاری از گزینه‌های تست‌های زبان تخصصی از طریق قرار دادن مترادف لغات موجود در متن به دنبال گمراه کردن شماست. پس تاکید مجدد ما بر تقویت زبان عمومی و بخش واژگان است.


کتاب‌های 504 و لغات ضروری تافل، آیا می‌تواند پاسخگوی نیاز لغات زبان عمومی کنکور کارشناسی ارشد باشد؟

کتاب‌های 504 و لغات تافل نمی‌توانند پوشش مناسبی از کنکور باشند. برای مثال با تحلیل ساده از کنکور جمعه صبح 91، تنها 8 لغت از 40 لغت زبان عمومی در کتاب 504 یافت می‌شد و حداکثر 2 تست از 10 تست با کتاب مذکور قابل پاسخگویی بود (کلیه رشته هایی که در یک نوبت زمانی آزمون میدهند در سوالات زبان عمومی مشترک هستند). به همین جهت مطالعه لغات تکرار شده در کنکورهای سال گذشته می‌تواند راه مناسب‌تری برای پاسخگویی به سوالات باشد. این لغات در کتاب زبان عمومی موسسه خانه شهرسازان ایران گردآوری شده است.


ثبت نام کلاس‌ها و آزمون‌های موسسه خانه شهرسازان ایران برای کنکور ارشد 1394 (بهمن 1394) از چه زمانی شروع می‌شود؟

موسسه خانه شهرسازان ایران در هر سال 2 دوره کلاس های حضوری برگزار می نماید، شما می‌توانید در تمام کلاس‌ها،  تعدادی از آنها یا به صورت تک‌ درس در این دوره‌ها شرکت کنید. برای مشاهده برنامه کلاس ها به رشته خود مراجعه نمایید.


محتوای کلاسها و مزیت کلاس های موسسه چیست؟

شاید برای بعضی از شما این سوال ایجاد شده باشد که: «چرا باید در کلاس‌های آموزشی شرکت کنم؟ می‌توانم با تهیه کتاب‌ها و منابع آموزشی خانه شهرسازان ایران هر چه لازم باشد بیاموزم» هر چند منابع آموزشی می‌تواند برای بعضی از شما به تنهایی کافی باشد ولی تجربه نشان‌داده است که شرکت در کلاس‌های حضوری بازدهی بسیاری از داوطلبان را افزایش می‌دهد. بدیهی است که شنیدن مطلب از زبان استاد و توضیحاتی که او در مورد مباحث می‌دهد، درک مفهوم درس‌ها و یادگیری شما را افزایش می‌دهد. از سوی دیگر طرح سوالات مختلف از سوی داوطلبان دیگری که در کلاس حضور دارند توجه شما را به زوایای مختلف موضوع که ممکن است به آنها توجه‌ای نکرده باشید جلب می‌کند. ارائه خلاصه دروس و حل تست‌های مربوط به هر مبحث، از دیگر مزایای کلاس‌های حضوری است. از امسال طرح جدیدی در موسسه خانه شهرسازان ایران برگزار می‌شود که به شما کمک می‌کند در وقت و هزینه خود صرفه‌جویی کنید. . بر اساس طرح جدید خانه شهرسازان ایران شما باید در چند درس – با توجه به رشته ثبت نامي – تمرین و تمرکز بیشتری داشته باشید و درصد کسب‌شده را در آنها به 50 برسانید. در دو درس دیگر بر اساس توزیع موضوعی آزمون‌های کنکور سال‌های گذشه مباحثی را تمرین کنید که تست‌های بیشتری در مورد آنها طرح شده است. این امر به شما برای کسب یک درصد حداقلی کمک می‌کند. در این شرایط در کنکور کارشناسی‌ارشد پذیرفته می‌شوید. البته در بعضی رشته‌ها ممکن است انتخاب یکی از دروس اجباری باشد برای مثال درسی که ضریب بیشتری دارد بدون شک باید بین دروس انتخابی شما قرار گیرد. خانه شهرسازان ایران با جدیت و اطمینان ادعا می‌کند که استادان و مربیان حل تمرین در کلاس‌های موسسه شما را برای کسب 50 درصد در درس‌های موردنظرتان آماده می‌کنند.


مزیت‌های کلاس‌های حضوری خانه شهرسازان ایران

قدمت موسسه خانه شهرسازان ایران و تجربه بالای استادان هر درس، شناخت آنها را از کنکور کارشناسی‌ارشد و توزیع موضوعی مباحث افزایش داده است. تعداد بالای قبولی‌های سالانه خانه شهرسازان ایران در کنکور کارشناسی‌ارشد نشان‌دهنده کیفیت بالای خدمات آن از جمله کلاس‌های حضوری است. طرح حامی ارشد و به‌ویژه طرح جدید خانه شهرسازان ایران یکی از مزیت‌های مهم کلاس‌های حضوری این موسسه است.


 ‌

آیا منطقی است کتاب‌های مرجع دانشگاهی را برای کنکور کارشناسی ارشد مطالعه نماییم؟

کتاب‌های مرجع منابع بسیار خوب مطالعاتی آکادمیک می‌باشد. اما توصیه مشاورین کنکور آن است که برای پاسخگویی به تست‌های کنکور،ابتدا منابع خلاصه‌تر و به همراه تست کنکوری را مطالعه نمایید.چند دلیل عمده برای این موضوع وجود دارد:
اول اینکه، تمامی منابع معتبر کنکوری، از میان منابع اصلی و مرجع نگاشته شده و به نوعی منابع مرجع را تلخیص و روان سازی نموده‌اند. بنابراین مطلبی نیست که در کتب مرجع وجود داشته باشد و در کتب کنکوری موجود نباشد.
دومین دلیل آن است که شما جهت اخذ درصد بالا در کنکور، لازم است تا علاوه بر خواندن مباحث درسی، تست‌های متعددی از فصول مورد نظر پاسخ دهید. سوم اينكه در مرجع مطالبي را خواهيد ديد كه در كنكور كمك آنچناني به شما نمي كنند و يا شامل مباحثي هستند كه در كنكور مطرح نمي شوند تمايز بين اين فصول و سر فصل ها به خوبي در كتب خانه شهرسازان ایران رعايت شده است. البته در نظر داشته باشید، انتخاب مرجع مناسب کنکوری نیز در این میان مهم و تأثیرگذار خواهد بود.


خدمات مشاوره چه مواردی را شامل می شود؟

شما می توانید برای دریافت برنامه ریزی هفتگی تا کنکور، آموزش شیوه صحیح مطالعه، تحلیل آزمون های آزمایشی، اطلاع از توزیع موضوعی سوالات کنکور به همراه 6مرحله آزمون اینترنتی بخش مشاوره ، خدمات مشاوره را به صورت رایگان دریافت نمایید.


آیا پیشنهاد می‌کنید که برای یک درس خاص، چندین منبع کنکوری را مطالعه نماییم؟

چنانچه انتخاب صحیحی داشته باشید و منابع اصلی و معتبر کنکوری را انتخاب نمایید، نیازی به مطالعه چندین منبع نیست. در واقع شباهت زیادی میان سایر منابع با منابع معتبر بوده و بسیاری از آن‌ها از روی منبع اصلی نگاشته شده‌اند. پس به جای اتلاف وقت در خواندن منابع متعدد، منبع خود را چندين بار مطالعه كنيد و خود را به حد اعلا برسانيد.


مؤسسه خانه شهرسازان ایران برای گروه دکتری چه خدماتی ارائه می‌دهد؟

خدمات خانه شهرسازان ایران برای مقطع دکتری شامل کلاس و بسته آموزشی است. بسته آموزشی برای این مقطع شامل مجموعه کتاب های زبان عمومی ، استعداد تحصیلی و منابع مشترک با کنکور ارشد می باشد.


مطالعه جزوه اساتید بهتر است یا کتاب‌های تالیفی آن؟ مزیت هر یک چیست؟

جزوات كنكوري منابعي است كه نويسنده آن كتابها با الهام گرفتن از كتب تاليفي مطالب را بر اساس مفهوم و پايه بصورت نكته اي جمع آوري كرده اند و از برخي مباحث كم اهميت و اثبات كه جنبه كنكوري ندارند صرف نظر كرده اند . در كل جزوات كنكور گزينه اي از مطالب مهم و كليدي است كه باعپ افزايش سرعت مفيد مطالعه داوطلب مي شود.


شرایط آزمونهای خانه شهرسازان ایران چیست؟

آزمون‌های خانه شهرسازان ایران در 6 مرحله حضوری یا 6 مرحله اینترنتی برگزار می­شود. آزمون های اینترنتی که همانند آزمون های حضوری می باشد و برای دانشجویانی می باشد که نمی توانند به هر دلیلی به صورت حضوری در  آزمون ها شرکت نمایند؛  به­ این ترتیب در پایان این آزمون­ها به شما رتبه و تراز ارائه می­شود. آزمون های حضوری خانه شهرسازان ایران که در 6 مرحله برگزار می­گردد، از نظر تعداد، کیفیت و شیوه­ی طراحی سوالات همانند کنکور است.


آیا مشاوره‌ای وجود دارد که تا زمان کنکور ارشد بتواند همراه ما بوده و راهنمایی‌های لازم را به ما ارائه دهد؟

مشاور برنامه زماني كنكور را براي شما به سه دسته تقسيم مي كند : بازده اول خواندن مفهومي دروس و نكته برداري اوليه ، بازده دوم مرور و كار كردن روي نكات تست زني و تست با زمان ،تحليل آزمون هاي موسسه و همچنين شناخت و كار كردن روي آزمونهاي كنكورهاي سالهاي اخير و ايجاد انگيزه براي استفاده از حداكپر توانايي هر داوطلب از خودش .


 

22 نظر

 1. خانه‌شهرسازان

  با سلام. پاسخ سوالتان در دفترچه آزمون دکتری بصورت مشروح موجود است. رشته انتخابی شما باید متجانس با رشته کارشناسی ارشد باشد.

  پاسخ
  1. خانه‌شهرسازان

   با سلام. سفارش و خرید بسته ها و انتشارات خانه شهرسازان، از طریق تماس تلفنی یا مراجعه حضور امکانپذیر است

   پاسخ
 2. نامجو

  سلام ببخشید درباره بسته های اموزشی طراحی شهری و نحوه خرید اونها سوال داشتم داخل سایت چیزی با این عنوان پیدا نکردم میشه راهنمایی کنید

  پاسخ
 3. حسین

  با سلام و عرض خسته نباشید
  اینجانب مدرک کارشناسی ناپیوسته رشته حسابداری دارم و در سمت خدمات مالی شهرداری شهرستان خودم استخدام شدم و برای ادامه تحصیل میخوام ارشد برنامه ریزی شهری را بگیرم چون احساس میکنم بیشتر در آینده با توجه به اداره ام به کار می آید و اینکه شنیدم ارشد رشته خودم تکراری دوره های قبلی است از لحاظ بنیه علمی! لطفا راهنمایی فرمایید
  سوال1- آیا میتوانم از لحاظ رعایت قوانین در آزمون ارشد شرکت کنم؟
  2 – به نظر شما عقیده و دیدگاهم در تغییر رشته در مقطع ارشد درست است چون در رشته خودم شاگرد اول بودم و پر و پر شدم یا اینکه به رشته خودم ادامه بدم در آینده بهتر است؟

  3 – آیا میتوانم در طی 6 -7 ماه آینده با خواندن دروس معرفی شده کنکور در دانشگاه آزاد قبول بشم ؟

  پاسخ
  1. خانه‌شهرسازان

   سلام. سوال اول: بله می توانید. سوال دوم: بستگی به علاقه و تصمیم شما برای آینده دارد. سوال سوم: بله اگر فرصت بگذارید خواهید توانست.

   پاسخ
  2. خانه‌شهرسازان

   سلام. سوال اول: بله. سوال دوم: بستگی به علاقه و هدف و تصمیم شما برای آینده دارد. سوال سوم: بله با تلاش خواهید توانست

   پاسخ
 4. کلانتری

  سلام
  برای دکتری شهرسازی هم بصورت تخصصی فعالیت میکنید یا تخصص اصلی شما ارشد است وبصورت فرعی هم بسته های مشترک وکلاس های مشترک با ارشد را برای دکتری هم استفاده مینمایید؟آبیا با
  تغییرات دکتری امسال96 همگام شده اید؟باتشکر فراوان

  پاسخ
  1. خانه‌شهرسازان

   این مرکز، به صورت تخصصی در عرصه آموزش شهرسازی برای همه مقاطع است. یکی از افتخارات این موسسه، داشتن رتبه های تک رقمی در آزمون دکترای شهرسازی است.

   پاسخ
 5. مژی

  سلام و وقت بخیر…من تازه میخام شروع کنم و اینکه صبح ها سرکارم و نمیتونم درس بخونم و چون شهرستانم امکان حضور در کلاسها و یا آزمونهارو ندارم…میخاستم بدونم با این شرایط میتونم موفق بشم؟ رتبه زیره 100 میتونم داشته باشم؟ من کارشناسی رو با معدل17.45 از پیام نور تازه تموم کردم…اگه میشه راهنماییم کنین

  پاسخ
  1. خانه‌شهرسازان

   مشاوران خانه شهرسازان برای همه داوطلبان با همه شرایط ممکن، برنامه ویژه دارند. لذا برای دریافت بهترین مشاوره، با موسسه تماس بگیرید. به خدا امید داشته باشید.

   پاسخ
  2. خانه‌شهرسازان

   سلام. مشاوران ما با توجه به شرایط هر داوطلب، برنامه اختصاصی مناسب داوطلب را ارائه می نمایند. لطفاً با موسسه تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 6. احسان

  سلام و خسته نباشید شما در خصوص ازمون های نظام مهندسی شهرسازی فعالیت دارید؟ و کتاب ومنابع ازمون در موسسه شما هست ؟وی سوال دیگ گرفتن پروانه اشتغال نظام مهندسی شهرسازی چه کاربردی دارد ایا میشه باهاش کار کرد ی نه ؟

  پاسخ
  1. خانه‌شهرسازان

   با سلام. این موسسه دارای کتب و جزوات طبقه بندی شده ویژه آزمون نظام مهندسی شهرسازی بوده که داوطلبان عزیز می توانند تهیه نمایند. پروانه اشتغال مهندسی به عنوان ابزاری جهت تصدی فعالیت و شغل است. مانند کسی که برای طبابت باید پروانه پزشکی داشته باشد. لذا داشتن پروانه اشتغال مهندسی، شما را مجاز به فعالیت در نظام مهندسی ساختمان خواهد نمود.

   پاسخ
 7. عليرضا

  با سلام و احترام
  بنده فرصت شرکت در کلاس آزمون نظام مهندسی خانه شهرسازان را ندارم آیا خواندن کتب و جزوات خانه شهرسازان برای شرکت در آزمون نظام مهندسی شهرسازی کافی می باشد. لطفا راهنمایی کنید.

  پاسخ
  1. خانه‌شهرسازان

   با سلام
   طبیعتاً در کلاس‌های حضوری میزان و کیفیت انتقال دانش بیشتر و بهتر خواهد بود. کتابهای آمادگی نظام مهندسی این موسسه به داوطلبان کمک می کنند تا به میزان قابل توجهی برای شرکت در این آزمون آمادگی کسب کنند. موفق باشید

   پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *