دپارتمان دکتری شهرسازی

پژوهش نظری و ارتقای دانش شهرسازی در حوزه های مختلف از اولین و مهمترین اخداف تحصیلی دانشجویان دکتری شهرسازی می­باشد، امروزه از سوی دیگر با توجه به نیاز دانشگاه­ها و دانشکده های کشور به جذب هیئت علمی توامند و با دانش در زمینه مطالعات شهری تمایل و جاذبه برای ادامه تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی بیشتر شده است. اصولا رشته شهرسازی پس از دو شاخه شدن در مقطع کارشناسی ارشد (طراحی و برنامه ریزی) مجددا در مقطع دکتری یکپارچه گردیده و با عنوان عام شهرسازی ارائه می­گردد. از داوطلبین وعلاقمندان به ادامه تحصیل در این مقطع انتظار میرود که بر تمامی مفاهیم نظری هر دو گرایش طراحی شهری و برنامه ریزی واقف بوده باشند تا بتواند در آزمون تئوری عملکرد مناسبی از خود ارائه دهند.

تفاوت آزمون دکتری با سایر آزمون­های سراسری تحصیلی انجام مصاحبه علمی پس از قبولی و کسب نمره در آزمون تئوری می­باشد. داوطلبین باید به نوعی اعضای هیئت علمی دانشگاه های مورد نظر خود را راضی به پذیرش خود کنند، این امر محقق نمیگردد مگر با ارائه یک رزومه مناسب، معتبر و برجسته تحقیقاتی در روز مصاحبه.

رزومه می­تواند شامل مقالات چاپ شده در ژورنال­های معتبر داخلی و یا ژورنال­های معتبر خارجی ، طرح­ها پژوهشی انجام پذیرفته شده توسط داوطلب، نمره زبان انگلیسی در آزمون­های معتبری چون تافل و آیلتس باشد. از دانشجویان مقطع دکتری شهرسازی انتظار می­رود بتوانند در یک حوزه شهری به تولید علم و ارتقای دانش بپردازند.

دپارتمان دکتری خانه شهرسازان ایران با بهره­گیری از اساتید برجسته کشوری همواره سعی داشته مسیر دستیابی داوطلبین به صندلی­های دانشگاه­های برتر کشور را هموار سازد، کسب نتایج درخشان در کنکور 5 سال اخیر دکتری شهرسازی گواهی بر این ادعا بوده است. خدمات این دپارتمان برگزاری کلاس های آمادگی آزمون، مشاوره گام به گام با داولطبین توسط رتبه برتر سال گذشته، تهیه جزوات و کتاب­های کمک آموزشی و در نهایت آزمون های آزمایشی شبیه ساز کنکور بوده است.

اعضای دپارتمان دکتری

1- دکتر علی یالپانیان، عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی و دانش­آموخته دکتری دانشگاه علوم تحفیقات

2- دکتر سینا علایی، استاد دانشگاه­های آزاد تهران شمال، مرکز و پارس، پژوهشگر دکتری دانشگاه تهران

3- دکتر وحید آریان، استاد دانشگاه های آزاد تهران و رباط­کریم، دانش­آموخته دکتری دانشگاه علوم تحقیقات

4- دکتر آرش ­آقاکریمی، پژوهشگر دکتری دانشگاه علم­و­صنعت ایران

5- مهندس محمد صالحی، پژوهشگر حزوه برنامه ­ریزی شهری و منطقه­ای از دانشگاه علامه ­طباطبایی تهران

راهنمایی صفر تا صد برای موفقیت در مقطع دکتری رشته شهرسازی