دپارتمان برنامه‌ریزی شهری

دپارتمان برنامه‌ریزی شهری خانه شهرسازان ایران در نظر دارد تا علاقه‌مندان را برای کنکور این رشته آماده کند؛ با خانه شهرسازان ایران همراه باشید ؛ هدف از تاسیس دپارتمان برنامه‌ریزی شهری منطقه ای و مدیریت شهری کمک به ارتقای دانش نظری و تجربی دانشجویان علاقه مند به حوزه مطالعات شهری از طریق برگزاری سمینارها، کلاس ها و همچنین ارائه جزوات و برنامه های مدون می باشد. برنامه ریزی شهری، تلیفی است از منطق، استدلال، تفکر منتقدانه با چاشنی هنر و مفاهیم زیبایی شناسانه که سعی دارد به ارتقای کیفیت زیست و سکونت در شهرها کمک کند. بنابراین از دانشجویان این گرایش پر طرفدار انتظار می­رود بتوانند مسائل و دغدغه­های موجود در شهرها و سکونتگاه های انسانی که در حوزه های مختلفی همچون کالبدی ، اقتصادی، اجتماعی، زیرساختی ، زیست محیطی، حمل و نقلی و … است را درک و تفسیرکرده و در نهایت به ارائه راه حل های متعدد با توجه به شرایط و ظرفیت های بپردازند.

خانه شهرسازان ایران به عنوان اولین و بزرگترین مرکز آموزش شهرسازی کشور این افتخار را داشته که در طی 18 سال اخیر با بهره­گیری از مجرب ترین اساتید کشور سهم قابل توجه ای از داوطلبین و کرسی های قبولی در دانشگاه های برتر کشور را به خود اختصاص دهد.

رشته برنامه ریزی، در سه زیر شاخه شهری، منطقه ای و مدیریت شهری در دانشگاه های کشور ارائه می­شود که با توجه به نیاز کشور به پرورش متخصیصن در حوزه شهری، بیشترین ظرفیت در کنکور ارشد شهرسازی نیز به این گرایش اختصاص پیدا کرده است. از دانشگاه های برتر کشور که در گرایش برنامه ریزی شهری، منطقه­ای و مدیریت شهری سرآمد هستند میتوان به دانشگاه های تهران، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه علم­و­صنعت ایران، دانشگاه هنر، دانشگاه علاوه طباطبایی، دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین و … اشاره کرد.

آزمون سراسری ورود به دانشگاه ها (کنکور ارشد برنامه ریزی) در دو مرحله تئوری و عملی برگزار میگردد که داوطلبین برتر پس از قبولی در آزمون مرحله اول، وارد کنکور مرحله دوم شده و درنهایت رتبه نهایی داوطلبین پس از آزمون عملی اعلام خواهد شد.

راهنمایی صفر تا صد برای موفقیت در رشته برنامه ریزی شهری